• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ПРОЗОРІСТЬ
  • підсумки соціально-економічного розвитку за І півріччя 2018 року

2.1. Освіта.

Для задоволення освітніх потреб населення в районі функціонують 22 заклади загальної середньої освіти з денною формою навчання (з них один опорний заклад Волошинівський НВК ім. Р. Лужевського, з Подільською філією), у яких здобувають освіту 3790 учнів. Сформовано 262 класи із середньою наповнюваністю 14,5 осіб в класі та 2 класи-комплекти. Для 9 осіб працюючої молоді створено умови для отримання повної загальної середньої освіти у заочних консультпунктах при 3 навчальних закладах району.

У 14 закладах загальної середньої освіти району забезпечені умови для учнів 8-9 класів у поглибленому вивченні окремих предметів. В цих класах навчається 328 учнів (51,5 % від загальної кількості учнів даної категорії).

Профільне вивчення предметів організовано у 13 із 15 закладах освіти І-ІІІ ступенів (23 класи, 261 учень). Профільним вивченням предметів охоплено 87,6 % учнів 10-11 класів (у 2016/2017 н.р. – 76,8 %).

Проведено ряд організаційних заходів щодо завершення 2017/2018 н.р. у закладах загальної середньої освіти району та видачі документів про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9-х та 11-х класів.

Із 293 здобувачів освіти 9 класів закладів загальної середньої освіти 14 отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою.

5 випускників 11-х класів закладів освіти району нагороджено медалями та вручено атестати про повну загальну середню освіту з відзнакою. Зокрема, Бишовець Аліна Олександрівна і Дяченко Альона Андріївна, учениці 11-го класу Перемозького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Баришівської районної ради Київської області, отримали золоті медалі «За високі досягнення у навчанні» та 3 учнів Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова Баришівської районної ради Київської області Забула Анастасія Миколаївна, Захарчук Євгеній Володимирович, Чулак Марія Сергіївна отримали срібні медалі «За досягнення у навчанні». Також цим випускникам було вручено годинники від Баришівської районної державної адміністрації.

4 випусники Баришівського навчально-виховного комплексу «гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Баришівської районної ради Київської області (Бодня Євгенія, Бородавка Віталій, Іващенко Сабіна, Солонін Артур) та 3 випускники Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Миколи Зерова Баришівської районної ради Київської області (Забула Анастасія, Ларіонова Євгенія, Холодова Антоніна) нагороджені Похвальними грамотами за особливі досягнення у вивченні окремих предметів.

У двох закладах загальної середньої освіти у 2017/2018 н.р. у рамках реалізації Концепції «Нова українська школа» проводилася апробація проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти: Волошинівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДЗО» ім. Р.Лужевського та Баришівському НВК «гімназія – ЗОШ І-ІІІ ступенів». До експерименту залучено 3 педагогічних працівників, 90 учнів (3 класи).

Продовжено роботу зі створення умов для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами (дітей з вадами фізичного та психічного розвитку, в тому числі дітей-інвалідів).

Збільшено мережу закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням. У 2017-2018 н.р. інклюзивне навчання організоване у 8 ЗНЗ (проти 5 закладів у минулому році): Баришівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Зерова – 1 клас, Баришівський НВК – 2 класи, Рудницький НВК – 1 клас, Ярешківський НВК – 4 класи, Лукашівський НВК - 1 клас, Волошинівський НВК ім. Р. Лужевського – 2 класи, Коржівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 1 клас, Семенівська ЗОШ І-ІІІ ст. - 1 клас дітей для 14 дітей.

Створено умови для інклюзивного виховання у 3 дошкільних навчальних закладах: ДНЗ «Золотий ключик» - 1 група, ДНЗ «Чебурашка» (с. Лук'янівка) – 1 група, ДНЗ «Теремок» - 1 група, та двох дошкільних підрозділах при НВК: Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського – 2 групи, Морозівський НВК ім. Д.Поповича - 1 група.

У районі функціонує 8 ДНЗ та 15 НВК, які надають освітні послуги з дошкільної освіти 1236 дітям.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 92,4% дітей віком від 3 до 6 років. Діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою на 100 %. Заклади дошкільної освіти (далі - ЗДО) не перевантажені, на 100 місцях виховується 92 дитини. Черги на влаштування дітей до ЗДО немає. Разом з тим відсутні ЗДО у с. Семенівка, де проживає 65 дітей дошкільного віку, з яких 20 дітей підвозяться до ЗДО м. Березані; у с. Яблуневе проживає 47 дітей дошкільного віку, 18 з них підвозяться до ЗДО м. Березані. У закладі позашкільної освіти смт Баришівка працюють група короткотривалого перебування для дітей дошкільного віку.

Харчування учнів проводиться в усіх 22-х закладах загальної середньої освіти району, з них у 15-ти НВК (для дошкільнят) та 8 закладах дошкільної освіти.

Відповідно до розпорядження Баришівської державної адміністрації 13.12.2017 № 647 та рішення Баришівської районної ради від 22.12.2017 № 631-25-07 «Про затвердження змін до кошторису на 2018 рік Програми організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та дошкільних навчальних закладів Баришівського району на 2016-2018 роки» з січня 2018 року вартість харчування дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах НВК складає 30,0 грн. в день (15,0 грн. за рахунок коштів сільських та селищної рад та 15,0 грн. батьківська плата). Для учнів закладів загальної середньої освіти вартість харчування на день складає 12,5 грн. (фінансування здійснюватиметься з трьох джерел: 4,0 грн. – кошти районного бюджету, 4,5 грн. – кошти сільських та селищних рад, 4,0-позабюджетні надходження). Пільгові категорії учнів закладів загальної середньої освіти (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, учні 1-4 класів із числа малозабезпечених сімей, діти з особливими освітніми потребами, які перебувають на інклюзивному навчанні) забезпечуються 100% за рахунок районного бюджету; вихованці із багатодітних родин – 50 % за рахунок коштів сільських (селищної) рад; учні та вихованці, батьки яких несуть службу, мобілізовані, загинули в зоні АТО та діти – переселенці забезпечуються 100% за рахунок коштів сільських (селищної) рад.

Середня вартість харчування в закладах дошкільної освіти району становить 29,17 грн.

Середній показник виконання норм харчування - 76 %

.

Від плати за харчування звільнено 190 дітей пільгових категорій, з них на 100%: 2 дитини, позбавлені батьківського піклування; 33 дітей із малозабезпечених сімей.

На 50% звільнено 116 вихованців закладів дошкільної освіти району із багатодітних сімей.

За рахунок місцевого бюджету від оплати за харчування звільнено 28 дітей, батьки яких несуть службу в зоні АТО та 11 вимушених дітей-переселенців.

У закладах загальної середньої освіти району всіма видами харчування охоплено 2212 дітей.

Середня вартість обіду у закладах загальної середньої освіти району становить 12 грн. 31 коп., проте середній показник виконання норм харчування у закладах загальної середньої освіти - 89%.

За кошти районного бюджету забезпечено харчування учнів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (40 дітей), учнів 1-4 класів із числа малозабезпечених сімей ( 56 дітей), дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах (8 дітей).

Гарячі сніданки отримують 1610 учнів 1-4 класів, з них: за рахунок місцевого бюджету 1 600 учнів, за рахунок спонсорських коштів 10 учні.

За рахунок місцевого бюджету забезпечено безкоштовне харчування для дітей, батьки яких несуть службу у зоні АТО (83 дитини) та дітей-переселенців (30 дітей).

Забезпечення продуктами харчування здійснюється централізовано.

Згідно тендерної та допорогової закупівлі постачання продуктів харчування до освітніх закладів Баришівського району за відповідними угодами здійснюється фізичними - особами підприємцями: Глушко Галиною Михайлівною, Тульським Андрієм Володимировичем, Попович Світланою Вікторівною, Хоменко Олександром Олександровичем

. Процес організації

харчування дітей у закладах освіти складається з відпрацьованого режиму і

графіка харчування дітей.

Для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів (вихованців) та педагогічних працівників рішенням Баришівської районної ради від 26.07.2016 № 192-09-07 затверджено районну Програму «Шкільний автобус» на 2016-2018 роки.

В звітний період здійснювався безперебійний підвіз 446 школярів та 38 педагогів, які цього потребували, до місць навчання та додому. Підвезення здійснювалось за 11 транспортними маршрутами, 7 спеціалізованими шкільними автобусами.

Законом України «Про освіту» передбачено забезпечення педагогічних працівників сільської місцевості безкоштовним підвезенням до місця роботи і назад. Використати це право у повній мірі змогли лише 8 педагогічних працівників Перемозького НВК та 3 педагогічних працівники Паришківського НВК за рахунок коштів бюджету сільської ради. А потребують підвезення ще 37 педагогів, з них підвозяться шкільними автобусами - 29, а 13 осіб доїжджають за власні кошти.

Виготовлена проектно-кошторисна документація по енергозбереженню наступних шкіл: Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.Зерова, Баришівський НВК, Волошинівський НВК імені Р.Лужевського, Веселинівський НВК (початкова ланка), Перемозький НВК.

Ведуться роботи по проектуванні котельні ДНЗ «Золотий ключик», Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.Зерова (початкова ланка), Веселинівський НВК (початкова ланка), Рудницький НВК, Баришівський МНВК.

У Баришівському центрі позашкільної роботи «Мрія» функціонує 62 гуртка та одне творче об’єднання (127 груп). Навчально-виховний процес організований для 1995 дітей та учнівської молоді смт Баришівки і району. Гуртки центру функціонують на базі 16 ЗНЗ району. Гуртковою роботою охоплено 920 дітей з сільської місцевості. В гуртках центру займаються діти соціально незахищених категорій (понад 300 дітей), діти з девіантними проявами поведінки, діти, переміщені з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО, діти демобілізованих учасників АТО (21 дитина).

Вихованці гуртків взяли участь та стали переможцями 20 Міжнародних, 12 Всеукраїнських та 17 обласних заходах.

2.2. Націонал-патріотичне виховання.

Маємо хороші результати виступу наших інтелектуалів на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, творчих конкурсів.

Баришівщину на обласних змаганнях (олімпіади) представляли 54 учасники. Учні закладів загальної середньої освіти області вибороли 25 призових (46%),(2015/2016 н.р. – 19 переможців, 2016/2017 н.р. – 22). З них 2 абсолютних перемоги з фізики та інформатики працелюбність, старанність, наполегливість, значні зусилля, відповідальність кожного учня; віра у свого вихованця, наставництво, копітка праця, мудрість і витримка їхніх педагогів; допомога методичних працівників, педагогів та науковців.

Потужно виступила команда Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.Зерова (Директор Щербак Сергій Валерійович), які вибороли 15 призових місць (проти 8 минулого року). Значно покращили свій результат учні Перемозького НВК ( 2 призери), директор Ярмольчик Олена Миколаївна.

Неабияких зусиль потребувала і підготовка до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Наші юні науковці захищали свої роботи у дев’яти секціях: «Українська література», «Фольклористика» «Етнологія», «Історія України», «Історичне краєзнавство», « Мистецтвознавство», «Соціологія, «Хімія», « Екологія». Абсолютну перемогу ми маємо у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Дослідник по екології. (Назарець Андрій, учень 8 класу Бзівського НВК, вихованець ЦПР « Мрія» (керівник Кириленко Н.В.). Робота рекомендована до друку у науково-популярному журналі Малої академії наук для творчої молоді та її наставників “Школа Юного Вченого”.

Друге місце по мистецтвознавству ( Головань Ганна - Станіслава, учениця 9 класу Бзівського НВК, керівник Синиця Алла Володимирівна) та два третіх місця в секціях « Українська література» та «Історичне краєзнавство» (Мельник Сніжана та Артюх Іван, учні Волошинівського НВК, керівники Рибіцька Світлана Іванівна та Макаренко Галина Іванівна). Сподіваємося, що у нас підростатиме і достойна зміна, адже у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів свої роботи презентували учні Баришівського, Бзівського, Волошинівського, Перемозького та Селищанського НВК. Маємо дві абсолютні перемоги та третє місце (:

У номінації «Альтернативна енергетика»

І місце - Василенко Ольга, учениця 6 класу Бзівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» Баришівського району, тема роботи: «Еколого-економічна ефективність впровадження біогазових технологій на базі класичного фермерського господарства», керівник: Кириленко Наталія Іванівна, учитель біології.

У номінації «Звалища та довкілля»

І місце - Батечко Мирослава, учениця 7 класу Волошинівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» імені Героя України Руслана Лужевського Баришівського району, тема роботи: «Екологічний стан села Волошинівка», керівник: Рудницька Василина Василівна, вчитель біології та екології;

У номінації «Енергозбереження в побуті та навчальному закладі»

ІІІ місце - Ракицький Михайло, учень 8 класу Селищанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Баришівського району, тема роботи: «Енергозбереження в побуті та навчальному закладі», керівник: Квасняк Світлана Володимирівна, учитель фізики та інформатики.

Протягом року активну участь юні науковці Баришівського, Рудницького, Лукашівського, Морозівського НВК, Баришівської, Коржівської, Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів брали у різноманітних наукових заходах обласного та всеукраїнського рівня.

Три перемоги вибороли учні Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова, Морозівського НВК у ХІУ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шеченківським дням та Всеукраїнському конкурсі творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя.

2.3. Фізична культура та спорт.

Пріоритетним напрямком в галузі фізичної культури та спорту є виконання заходів Районної програми розвитку фізичної культури і спорту «Баришівщина спортивна» на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням сесії Баришівської районної ради від 24.11.2016 № 298-12-07.

За І півріччя 2018 року було організовано та проведено 68 районних змагання. В січні проведено спортивно-мистецьких захід «Закриття спортивного сезону 2017 року», де були підведені підсумки спортивного життя за 2017 рік. Також проведені змагання з баскетболу та волейболу серед учнів закладів загальної середньої освіти, турніри з шахів, настільного тенісу, греко-римської боротьби, відбулися першості району з волейболу серед дорослих (чоловіки), розіграш Кубку району, змагання з футзалу та футболу серед дитячих команд. Також проводився відкритий чемпіонат Київської області серед дорослих (вища ліга) та чемпіонат Баришівського району з футболу серед дорослих. Проведені районні змагання «Олімпійське лелеченя», «Старти надій», «Олімпійський день 2018» Проведені турніри з футболу, тенісу настільного та шахів серед спортсменів-ветеранів.

За звітний період відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та в

спорту Баришівської РДА забезпечив участь команд Баришівського району 44-х обласних змаганнях (змагання з греко-римської боротьби, тайського боксу, інваспорту, боксу, міні-футболу, футболу, волейболу). Прийняли участь в обласних етапах змагань «Олімпійське лелеченя», «Старти надій», «Олімпійський день 2018» , «Козацький гарт» та в Спартакіаді серед держслужбовців.

В районі діють дві спортивні школи:

- Дитячо-юнацька спортивна школа Баришівської районної ради (дев'ять відділень - баскетбол, греко-римська боротьба, важка атлетика, волейбол, легка атлетика , теніс настільний, футбол, шахи, бокс, де займаються 396 учнів, що становить 11% від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти району. За звітний період проведено ряд районних змагань з волейболу, футболу, шахів, настільного тенісу та греко-римської боротьби.

- Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» (спортивні секції з греко-римської боротьби та вільної боротьби -132 чол. в селі Гостролуччя, Лехнівка та на базі СК «Прогрес»).

В березні 2018 року здійснено ремонт даху ДЮСШ.

На базі ДЮСШ Баришівської районної ради працює відділення інваспорту де займаються 25 спортсменів різних нозологій - з вадами опорно-рухового апарату (12 чол.), розумово-фізичного розладу (3 чол.), слуху ( 8 чол.) та зору (2 чол.).

На СК Прогрес придбано боксерський ринг за кошти субвенції з державного бюджету соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 50,0 тис. грн.. Зроблено косметичний ремонт зовнішніх стін вуличного туалету та шахового клубу на суму 20,0 тис. грн.(позабюджетні кошти).

На виконання Районної програми розвитку фізичної культури і спорту «Баришівщина спортивна» на 2017-2021 роки згідно кошторису на 2018 рік за І півріччя цього року профінансовано кошти в сумі 54,5 тис. грн.

Кiлькiсть переглядiв: 205